Wyjście klasy 3b do Eko-pracowni w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelcach Op.

26 wrzesień 2024
25 września uczniowie klasy 3b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych o tematyce ekologicznej.
Na początek uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu pt. „Gleba – bezcenny zasób środowiska”, który przedstawiła Pani dyrektor Małgorzata Swaczyna. Po wykładzie uczniowie bez problemu rozwiązali kilka trudnych zagadek. Następnie rozpoczęły się zajęcia praktyczne, w których uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia pod okiem starszych koleżanek licealistek. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów czuwała Pani Magdalena Rył. W pierwszym doświadczeniu uczniowie obserwowali różnego rodzaju gleby oraz określali ich właściwości następnie, sprawdzali, jak gleba pochłania wodę i inne substancję. W kolejnym doświadczeniu uczniowie wykorzystując różną gęstość roztworów, stworzyli własną tęcze. To były bardzo kreatywne i pełne emocji zajęcia. Dzieci wyszły z uśmiechem oraz dumną, że udało im się samodzielnie wykonać doświadczenie.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-09-26 19:02:27)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-09-26 19:02:31)