Kochani, witamy w nowym roku szkolnym.
Zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnej zabawy, bo nie samą nauką w szkole człowiek żyje!
Jeśli macie pomysły na akcje, projekty, konkursy - chętnie Was posłuchamy!
U dołu strony znajdziecie plan działań, które my chcielibyśmy Wam zaproponować.
To do dzieła!

WRZESIEŃ

We wrześniu uczciliśmy bardzo kolorowo "Dzień Kropki"; odbyło się głosowanie na "nauczyciela z najsympatyczniejszym uśmiechem" - wyniki ogłosimy w Dniu Nauczyciela; zrobiliśmy jesienne drzewko z kolorowymi liśćmi, żeby na wesoło przywitać wiosnę; a ostatniego dnia września dziewczyny z SU złożyły życzenia naszym chłopakom.
Współpracowaliśmy także z Młodzieżową Radą Strzelecką i progagowaliśmy alternatywne metody dojazdu do szkoły (na rowerze) w Dniu Bez Samochodu.

PAŹDZIERNIK
14 października przedstawiciele SU złożyli nauczycielom piękne życzenia i ogłosili wyniki na "nauczyciela z najsympatyczniejszym uśmiechem". Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim naszym nauczycielom dużo siły i cierpliwości.

Dziękujemy za udział w konkursie "Ośmiornica z recyklingu". Wasze prace były super.
Najlepsze prace oraz ich twórców znajdziecie na fotografiach poniżej.

21 października był w szkole Dniem Szalonych Skarpetek. Zdjęcia poniżej :)
31 października był w szkole Dniem Dyni. Ogłosilismy konkurs na najpiękniejszą ozdobę z dyni. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli nasze wyzwanie. Efekty pracy oraz zwycięzcy konkursu - na fotkach poniżej.

LISTOPAD

W listopadzie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji święta 11 Listopada przygotowanym przez panią Małgosią Walasek - Pollak.

W klasach odbyły się lekcja wychowawcze dotyczące praw dzieci z okazji Dnia Tolerancji i Dnia Praw Dziecka (20 listopada).

Odbył sie także konkurs na najpiekniejszy lampion z okazji Św. Marcina. Ilość i jakość lampionów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie były niezwykle pomysłowe, kolorowe i pięknie wykonane. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Zwycięzcami konkursu zostali: Kinga Maciołek, Olek i Kuba Samól oraz Hania Domerecka. Gratulujemy wszystkim!

GRUDZIEŃ

Na początku grudnia zorganizowaliśmy ankietę na temat: "Wolisz placki ziemniaczna na słodko, czy na ostro?". Zdania rozłożyły się mniej więcej równo, więc można wyciągnąć wniosek, że lubimy wszystkie placki ;)

W grudniu pokazaliśmy też nasze wielkie serduszka i wzięliśmy udział w dwóch zbiórkach: na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach i hospicjum Betania w Opolu.

Przed nauczaniem zdalnym udało nam się także spotkać na wigiliach klasowych. Złożyliśmy sobie życzenia, zaśpiewaliśmy kolędy i porozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych.

10 stycznia WSZYSCY sprzątaliśmy w domu swoje biurka ;)
A 14 stycznia zmagaliśmy się z łamigłówkami logicznymi z okazji Dnia Łamigłówki. Najwięcej zagadek rozwiązali:
  1. Marta Jureczko

2. Kaja Wirska

3. Paulina Szczęsna

4. Axel Ernst

5. Dominika Placek

6. Natalia Fecek

7. Maciej Malczyk

A wszystkim dziękujemy za współną zabawę przy rozwiązywaniu łamigłówek, ale też za cały ten semestr.
    Zapraszamy do udziału w konkursach i Dniach Specjalnych w II półroczu!

LUTY
W lutym odpoczywaliśmy w czasie ferii i uczyliśmy sie zdalnie, ale zdążyliśmy zorganizować pocztę Walentynkową.

MARZEC
1 marca był Dzień Przytulania Bibiotekarzy. Z tej okazji przygotowalismy laurkę dla naszej pani bibliotekarki.
14 marca - Dzień Liczby Pi - ale było szaleństwo! Przeżyjmy to jeszcze raz:

22 marca - mieliśmy Dzień Lenia... snuliśmy się po szkole w piżamkach... i w rannych kapciach...
Zobaczcie - na dole zdjęcie :)

25 marca zorganizowaliśmy Dzień dla Ukrainy, zobaczcie:  https://psp4.strzelceopolskie.edu.pl/Dzien_dla_Ukrainy,602,7236

KWIECIEŃ
1 kwietnia był w szkole Dniem Bez Plecaka. Uczniowie mieli za zadanie zastąpić czymś tradycyjne plecaki. Pomysły były najróżniejsze!  https://psp4.strzelceopolskie.edu.pl/Prima_Aprilis,602,7329 Zobaczcie sami.

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Oto nasza relacja: https://psp4.strzelceopolskie.edu.pl/Dzien_Czekolady,602,7474

MAJ
6 maja był Europejskim Dniem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. My postanowilismy wtedy sprawdzić swoją wiedzę o zasadach ruchu drogowego. Najlepiej przygotowany test rozwiązali: Marta Jureczko, Axel Ernst, Paulina Szczęsna i Maciej Malczyk. Ci uczniowie dostali drobne upominki. Gratulujemy. A wszystkim uczniom przypominamy: bądźcie uważni w drodze do i ze szkoły!
Lampion marciński - powiększ
Nauczyciele - zwycięzcy konkursu na najsympatyczniejszy uśmiech z przedstawicielkami SU - powiększ
Ośmiornica z recyklingu - powiększ
Zwycięzcy w konkursie 'Ośmiornica z recyklingu' - powiększ