Kochani, witamy w nowym roku szkolnym.
Zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnej zabawy, bo nie samą nauką w szkole człowiek żyje!
Jeśli macie pomysły na akcje, projekty, konkursy - chętnie Was posłuchamy!
Viktoria, Mateusz i Kalina z opiekunką - panią Anią

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
Rozpoczęliśmy rok szkolny od tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych. W czasie, gdy za rogiem czeka grypa z Covidem i innymi wirusami, musimy być przygotowani!
Zdrowo się odżywiać, uprawiać aktywność fizyczną i przede wszystkim  - odpowiednio się ubierać! Najlepiej "na cebulkę" - zawsze warto mieć sweterek lub bluzę.
Nasze szkolne działania:  https://psp4.strzelceopolskie.edu.pl/Tydzien_profilaktyki_chorob_zakaznych,602,8621

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny złożyły w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Małgorzatą Włoszczyńską przygotowały specjalną audycję i z głośnika szkolnego radiowęzła popłynęły piękne życzenia dla wszystkich panów – tych mniejszych i tych nieco większych.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Jesienny liść”

Pod koniec września z okazji Dnia Spadającego liścia zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Jesienny liść”. Komisja konkursowa oceniając prace i przyznając nagrody brała pod  uwagę pomysłowość, wkład pracy i estetykę. Zwycięskie prace zostały wyeksponowane na wystawie. Oto wyniki:

W kategorii kl. I-III:

– 1 miejsce: Nikola Loch

– 2 miejsce: Lilianna Świętoń

– 3 miejsce: Adam Cebula

Kl. IV-VIII:

– 1 miejsce: Zofia Dombrowska

– 2 miejsce: Oliwia Gawrysiak

– 3 miejsce: Igor Stawiarski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i stworzenie pięknych prac plastycznych.

Pamiętamy o zmarłych

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli odwiedzali miejsce spoczynku założyciela naszej szkoły. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci uprzątnęły grób, pomodliły się i zapaliły znicze.

W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić lampki również na symbolicznej mogile upamiętniającej lotników, którzy polegli w 1939r.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsce pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Zwycięzcy konkursu 'Jesienny liść' - powiększ
Szkoła w Dniu Chłopaka - powiększ
Odwiedzamy grób pana Bertzika, założyciela naszej szkoły - powiększ

Informację wprowadził(a): Aneta Czarny (2021-09-30 18:29:56)