Turniej ekologiczny dla klas V-VIII

8 czerwiec 2022

7 czerwca, siedem drużyn z klas V-VIII uczestniczyło w turnieju ekologicznym w naszej szkole. Uczniowie rozpoznawali liście drzew, ciekawe miejsca z Opolszczyzny i kraju, symbole polskich parków narodowych, wykazywali się wiadomościami o opolskich parkach krajobrazowych, wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozwiązywali zagadki przyrodnicze.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana do samego końca. Koledzy i koleżanki z klas, zgromadzeni w sali gimnastycznej, żywo reagowali na dynamiczną sytuację na scenie. Ostatecznie po dogrywkach nastąpiło losowanie kolejności wyboru nagród. Pierwsze miejsce przypadło klasie 8a i klasie 8b. Tuż za nimi kl. 6 i 5a, następnie 7a i 7b, potem 5b. Drużyny pięciu klas otrzymały w nagrodę mikroskopy, które przekazały do pracowni biologicznej i chemicznej, a wszyscy uczestnicy ciekawe nagrody rzeczowe - komputerowe, sportowe, gry i inne .

Potyczki ekologiczne odbyły się w ramach programu „Z ekologią za pan brat”, autorstwa pań Ireny Kaliciak I Małgorzaty Piechaczek, które turniej przygotowały i prowadziły. Dotacja uzyskana dla programu z WFOŚiGW w Opolu oraz Gminy Strzelce Op. umożliwiła nagrodzenie zaangażowania i wiedzy uczniów ciekawymi nagrodami.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-06-08 12:05:19)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-06-08 12:05:26)