TECHNIKI RELAKSACYJNE Z ELEMENTAMI HORTITERAPII W ED. WCZESNOSZKOLNEJ

12 maj 2021
Uczniowie klas 1a,2a,2b,3a gdy tylko słoneczko zaświeciło mocniej kontynuowały innowację „Techniki relaksacyjne z elementami hortiterapii w ed. wczesnoszkolnej”.
Rozpoczęły od pielęgnacji ogródka szkolnego. Należało wyplewić wszystkie chwasty, które pojawiły się podczas nieobecności uczniów w szkole, przyciąć lawendę, uporządkować skrzynię warzywną pod rozsady. Następnie klasy przygotowane przez siebie rozsady pomidorów, rzodkiewki, sałaty wkładały do skrzyń i podlewały warzywa. Teraz codziennie dyżurni mają dodatkową pracę, ponieważ muszą systematycznie podlewać swoje warzywa.
Klasa 1a relaksowała się w nieco inny sposób- spacerowała po leśnych ścieżkach poznając „szepty” drzew. Było to ciekawe doświadczenie, które zaowocowało ciekawymi historiami o przeszłości. Uczniowie starali się zdobyć odpowiedzi na pytanie „Co drzewa widziały?”.

Liczba odwiedzin: 220766