PODSUMOWANIE AKCJI „PACZKA NA KRESY”

3 luty 2021
Przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, aby włączyć się w akcję wolontariuszy Fundacji Studia Wschód, którzy jak co roku zorganizowali wyjazd z pomocą do naszych Rodaków żyjących na Kresach – Ukrainie i Wileńszczyźnie.
Nie przeszkodził nam w tym nawet wirus. Wsparła nas społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej nr7 w Strzelcach Opolskich i Strzelecka Rada Młodzieżowa. Artykuły z zakresu chemii gospodarczej przekazała Intersilesia McBride Polska w Strzelcach Opolskich. Wspólnie zebraliśmy bardzo dużo towarów, z których powstało około 250 paczek. Relacja z naszych działań ukazała się w telewizji kablowej City-Sat Gordzielik. Wszystkie zebrane w naszej szkole upominki trafiły do Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogach, a jej dyrektor, pani Jolanta Włoch, przekazała paczki wolontariuszom Fundacji Studia Wschód. Na stronie internetowej tej szkoły można znaleźć informacje o przebiegu akcji. Również Fundacja Studia Wschód wyemitowała wzruszające nagranie ze spotkań z naszymi rodakami żyjącymi we wsi Aleksandrówka (powiat łucki) na Ukrainie.
Radość i wdzięczność, tych bardzo często starszych i schorowanych ludzi, nie miała końca.
Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci, chcielibyśmy Wam SERDECZNIE PDZIĘKOWAĆ za zaangażowanie, dobroć, otwartość na potrzeby drugiego człowieka i chęć dzielenia się z innymi. Pomagajmy, bo warto!