Mam powody, aby zostać przyjacielem przyrody

20 czerwiec 2024
W drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024 w ramach edukacji ekologicznej klasy I-III realizowały projekt „Mam powody, aby zostać przyjacielem przyrody”.

W trakcie realizacji projektu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z leśnikiem, strażakiem oraz obserwować przyrodę w terenie w czasie wyjść klasowych. Założyli karmniki dla ptaków, zbierali karmę dla zwierząt oraz sadzili kwiaty i zioła. Brali udział w warsztatach ekologicznych „Bądźmy eko -programowanie” oraz w konkursie rysunkowym „Jestem przyjacielem przyrody”. Punktem kulminacyjnym była organizacja Gminnego Konkursu Ekologicznego, w którym brały udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Szereg działań podjętych w czasie realizacji projektu podniósł świadomość ekologiczną dzieci oraz nauczył odpowiedzialnego współżycia z przyrodą. Projekt zrealizowano z budżetu Gminy Strzelce Opolskie w ramach edukacji ekologicznej, na który pozyskano 3000 złotych.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-06-20 07:58:48)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-06-20 08:00:53)