Lekcje bioróżnorodności klasy 5a i klasy 5b

4 październik 2024
2 października, klasy 5a i 5b wzięły udział w warsztatach bioróżnorodności w ramach projektu „W kręgu tajemnic przyrody”.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji przyrody na temat życia sów, prowadzonej przez pracownika naukowego Muzeum Śląska Opolskiego, w budynku Muzeum Czynu Powstańczego. Poznali różne gatunki tych mądrych ptaków, ich budowę, upierzenie, zwyczaje. Rozpoznawali odgłosy wydawane przez sowy, mogli dotknąć piór, wypluwek, jaj i pazurów. Na koniec zwiedzili wystawę tematyczną o owadach. Druga cześć warsztatów miała miejsce w siedzibie Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”. Tam uczniowie poznali walory turystyczno-krajoznawcze parku oraz poznali historię wulkanizmu na Śląsku Opolskim. Następnie uczestnicy warsztatów odbyli krótki spacer wokół annogórskiej bazyliki i obejrzeli zabytki sakralne. Mimo lekko deszczowej aury wycieczka była bardzo udana. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę biologiczną i geograficzną oraz na temat bioróżnorodności. Opiekunami na wyjeździe były autorki projektu Irena Kaliciak i Małgorzata Piechaczek oraz panie Katarzyna Nowojska i Krystyna Bąk. Dzięki dotacji z Gminy Strzelce Opolskie, pozyskanej dla projektu, wycieczka dla uczniów była bezpłatna.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-10-04 08:30:22)