Klasy 5a i 5b na warsztatach magii w Mosznej

15 październik 2024
11 października uczniowie klasy 5a i klasy 5b wybrali się na wycieczkę do malowniczego zamku w Mosznej, perełki architektonicznej naszego województwa.

Na początku zwiedzili zabytkowy park mieniący się kolorami polskiej złotej jesieni. Następnie przystąpili do głównej części wycieczki tj. do udziału w warsztatach magii i czarodziejstwa. Na wstępie walczyli magicznymi mieczami w pałacowym ogrodzie. Potem wdziali stroje godne Harrego Pottera, przydzielone losowo przez wróżkę i przystąpili do wykonywania czarodziejskich zadań. Zwiedzali komnaty pałacowe, odkrywali historię zamku ubarwioną wątkami z książek o Harrym Potterze. Dużo emocji wzbudziły pokazy i doświadczenia magiczne, w których pomagali czarodziejowi. Na koniec warsztatów, adepci sztuki czarnoksięskiej, własnoręcznie wypełnili certyfikaty uczestnictwa w zajęciach pismem magicznym. W czasie wycieczki wszystkim dopisywały świetne humory, zabawy było co niemiara, ale nauki również. Opiekunami były wychowawczynie Irena Kaliciak i Katarzyna Nowojska oraz panie Małgorzata Piechaczek i Justyna Dąbrowska.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-10-15 10:46:57)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-10-15 10:48:17)