"Z ekologią za pan brat" w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

17 maj 2022
16 maja uczniowie klas 4a i 5a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczą do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.
Pierwszą atrakcją przygotowaną dla uczestników wycieczki była prelekcja w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Ładzy . Uczniowie poznali roślinność i zwierzęta Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Po przerwie na drugie śniadanie grupa ruszyła do lasu sprawdzić swoją wiedzę w terenie.

Podczas pieszej wędrówki z Murowa do Zagwiździa uczniowie poznali różnice między borem sosnowym, a grądem, zbierali skarby przyrody (zadanie 1) oraz budowali potwory leśne z materiałów dostępnych na szlaku wędrówki (zadanie 2). Powstały piękne prace.

W Zagwiździu uczniowie zwiedzili starą kuźnię, następnie ruszyli w drogę powrotną do domu.

Warsztaty terenowe zostały zorganizowane w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej „Z ekologią za pan brat”, który uzyskał dotację WFOŚiGW w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-05-17 10:55:56)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-05-17 14:30:13)
Liczba odwiedzin: 220807