Wycieczka w Gorce

20 czerwiec 2022
9 i 10 czerwca, uczniowie klas 8a i 7b wybrali się na wycieczkę w Gorce. Zwiedzili siedzibę Gorczańskiego Parku Narodowego, gdzie zgłębiali tajniki i osobliwości przyrodnicze tego regionu Polski, podziwiali górskie krajobrazy.
Na warsztatach w Muzeum zbójników i górali poznawali tajniki folkloru góralskiego, a w czasie integracyjnego ogniska przygrywała im kapela góralska. Z powodu niesprzyjającej aury nie udało się wejść na Turbaczyk, w zamian zwiedzili Muzeum Władysława Orkana oraz przepiękny park zdrojowy w Rabce Zdrój. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie Aneta Czarny i Irena Kaliciak, które w opiece nad uczniami wspierały panie Helena Wójcik i Joanna Szczużewska-Kryszyn oraz jedna z mam z klasy 8a.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-06-20 14:30:09)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-06-20 14:36:59)
Liczba odwiedzin: 220849