Wycieczka klas pierwszych do Zamku w Toszku

24 listopad 2022
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 23 listopada uczniowie klas pierwszych wybrali się na zabawę andrzejkową do Zamku w Toszku. Dzieci mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z klas pierwszych. Odbył się również wspólny poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-11-24 19:48:51)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-11-24 19:48:55)