Wycieczka klas czwartych do kopalni złota

5 czerwiec 2024
4 czerwca, uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Młodzi odkrywcy zwiedzili Średniowieczny Park Techniki w Osadzie Górniczej, w którym próbowali swych sił w wypłukiwaniu złota, pracowali z użyciem dawnych maszyn i urządzeń. Następnie, zabezpieczeni kaskami, odkrywali tajemnice Sztolni Ochrowej. Zwiedzanie zakończyło się pod ziemią w Kopalni Złota. Uczniowie zdobyli mnóstwo informacji o górnictwie złota i arsenu na Dolnym Śląsku. Poszerzali swoją wiedzę przyrodniczą i przedmiotową, poznali lokalne legendy, a nauce towarzyszyła dobra zabawa. Dopisała nam pogoda i humory też. Opiekunami były panie: Irena Kaliciak, Katarzyna Nowojska, Krystyna Bąk i Małgorzata Piechaczek.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-06-05 18:39:06)