Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Wycieczka do Bierkowic uczniów klas 1a i 1b
19 maj 2023
17 maja 2023 r. uczniowie klas Ia i Ib zwiedzili jedyne w województwie opolskim muzeum na wolnym powietrzu położone w Opolu – Bierkowicach.
Spacerując alejkami skansenu, wśród zabytkowych, drewnianych zabudowań, uczniowie poznali warunki życia ludności wiejskiej z XVIII i XIX wieku. Zwiedzili wnętrza chałup wyposażonych w oryginalne sprzęty, meble i narzędzia. Dzieci obejrzały piękny, drewniany kościół z Gręboszowa, stare spichlerze, młyny, kapliczki, karczmę, kuźnię i szkołę. W kuźni kowal opowiedział dzieciom na czym polegała praca kowala. Kowal pokazał dzieciom jak można wykuć z rozżarzonej stali serduszko, które zabraliśmy na pamiątkę do szkoły. W drewnianej szkole dzieci zasiadły w oryginalnych, zabytkowych ławkach, a pani przewodniczka, w barwny sposób, przedstawiła im jak kiedyś wyglądały lekcje, jakich przyborów używano oraz jak dyscyplinowano uczniów. Dużą atrakcją dla dzieci, poza zwiedzaniem, było wzięcie udziału w warsztatach z robienia kwiatów z bibuły. Dzieci własnoręcznie zrobiły piękne przestrzenne kwiaty, mogły się przekonać, że nie jest to wcale takie proste.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, a Muzeum Wsi Opolskiej to niezwykłe i urokliwe miejsce, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, a Muzeum Wsi Opolskiej to niezwykłe i urokliwe miejsce, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-05-19 13:27:08)
Liczba odwiedzin: 146600
Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-05-19 13:27:08)
Liczba odwiedzin: 146600
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria


