Menu BIP

- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Wolontariat w listopadzie
7 listopada w hali sportowej PSP nr 1 odbył się XVI Wojewódzki Halowy Turniej Sportowy Środowiskowych Domów Samopomocy o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. Wolontariusze z klas siódmych asystowali drużynom w zmaganiach i pomagali organizatorom w sprawnym przebiegu imprezy. Uczestnicy Środowiskowych Domów pokazali, że mimo niepełnosprawności potrafią uprawiać sport i wspólnie dobrze się bawić.
14 listopada- w Ogólnopolskim Dniu Seniora- wolontariusze z klasy VIIB odwiedzili mieszkańców DPS. Spotkanie było częścią projektu „Sztuka przestrzenią budowania wspólnoty lokalnej. Projekt integracji młodzieży z seniorami i osobami z niepełnosprawnościami”. Sfinansowano przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu „Opolskie dla młodzieży”. Moderatorem spotkania był Krzysztof, Tomasz i Ania przedstawili seniorom baśń H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko” w formie teatrzyku kamishibai, Amelia zaśpiewała, a Kinga zagrała na saksofonie. Seniorzy otrzymali śpiewniki z piosenkami biesiadnymi i wspólnie pośpiewaliśmy. Jak mówi Johann Wolfgang Goethe „Idź tam, gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają. Źli ludzie, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają”
21 listopada planujemy kolejne spotkanie biblioterapeutyczne w Annogórskim Centrum Zdrowia Psychicznego, a 28-29 listopada odbędzie się kwesta żywności „Podziel się posiłkiem” na rzecz Stowarzyszenia „Barka”.
Od listopada trwa w naszej szkole zbiórka monet groszowych „Góra Grosza”.
Uczniowie chętnie angażują się w wolontariat, bo jak mówi przysłowie: „Pomagając innym, pomagasz sobie”.
Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2025-11-17 16:51:09)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2025-11-17 16:51:11)
Liczba odwiedzin: 344573
Banery dolne
Galeria zdjęć







