Warsztaty klas 1-3 „Mój ekologiczny ogródek warzywno-ziołowy”

30 listopad 2022
29.11.2022r. odbyły się warsztaty w klasach 1-3 dzięki inicjatywie młodzieży, która zdobyła dofinansowanie z Projektu „Opolskie dla Młodzieży”. Projekt został zorganizowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.
Na półkach sklepowych można obecnie znaleźć głównie żywność przetworzoną. Najmłodsze pokolenie często nie wie nawet, jak nazywają się poszczególne zioła i warzywa oraz w jakich warunkach się je uprawia. Podczas warsztatów ogrodniczych „Mój ekologiczny ogródek warzywno-ziołowy” uczniowie klas 1-3 z uwagą i ogromnym zaciekawieniem zdobywały wiedzę o roślinach. Dzięki zajęciom zaszczepiamy w nich miłość do tego, co naturalne i własnoręcznie wyhodowane. Uczniowie dowiedzieli się w jakich warunkach domowych siać i sadzić oraz jak dbać o „domowy ogródek”.
Warsztaty ogrodnicze miały za zadanie przybliżyć ich dzieciom nie tylko samo pojęcie ogrodnictwa, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniem nacechowanym troską o naturę.
Podczas zajęć wykorzystane zostały również elementy Hortiterapii, czyli terapii ogrodniczej, która wykorzystuje kontakt z przyrodą np. pachnące zioła w celach poprawienia formy fizycznej i psychicznej człowieka. Pozwala ona na wyciszenie i poukładanie myśli poprzez konieczność skupienia się na pracy, która sprawia przyjemność i relaksuje.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-11-30 19:38:08)