WYCIECZKA DO FUNZEUM W GLIWICACH

18 listopad 2022
18 listopada uczniowie klasy 2a, 2b i kilku uczniów z klasy 3a pojechało na wycieczkę do Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach.
Zwiedzając wystawę „Kolor”, w pierwszej kolejności uczniowie uczestniczyli w audiowizualnym wstępie do koloru. Następnie zaprzyjaźnili się z pryzmatem – magiczną bryłą, która nakazuje zmianę myślenia, pokazując z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło. Dzieci miały okazję dosłownie zanurzy się w tęczy, na tyle, na ile to możliwe przy kontakcie ze światłem. Światłem, które według fizyków jest jednocześnie cząstką i falą. Następnie uczniowie wyruszyli w podróż po tęczy: odwiedzili siedem pokojów, poświęconych jej kolorom… Dzieci poznały 32 instalacje! Po zapoznaniu się z różnymi kolorami, których obserwacja jest możliwa tylko dzięki światłu widzialnemu uczniowie odwiedzili drugą wystawę, na której weszli w strefę fluo, by zapoznać się z sekretami luminescencji. Następnie poznali krainę zwierciadeł i luster, by poznać je od podszewki – zarówno te znane nam na co dzień, ze szkła i metalu, jak i te…. naturalne. Było mnóstwo niespodzianek i zabaw. Każdy bez wątpienia wychodził z Funzeum zadowolony i pełen wrażeń.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-11-18 18:17:59)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-11-18 18:18:02)
Liczba odwiedzin: 220482