Tydzień Bibliotek

15 maj 2024
8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji klasy IV odwiedziły Powiatowe Centrum Kultury, gdzie wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem Rafałem Noconiem, autorem komiksu „ W pogoni za duchem”.

Spotkanie przebiegło w ciekawej, interaktywnej formie, ponieważ uczniowie zadawali pytania, a nagrodą za zapytanie był komiks. Był też konkurs, w którym również nagrodą była omawiana książka. Uczniowie, którzy zdobyli komiks, mieli okazję otrzymać autograf pana Rafała. Zwiedziliśmy też wystawy i zapoznaliśmy się z ofertą biblioteki PCK. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do biblioteki miejskiej. W obydwu bibliotekach odśpiewaliśmy „Sto lat” bibliotekarzom z okazji ich święta. Po drodze do PCK wstąpiliśmy do ŚDS, gdzie zostawiliśmy książki w ramach Bookcrossingu. W tej instytucji wolontariusze ze starszych klas biorą udział w zajęciach biblioterapeutycznych.

14 maja skorzystaliśmy z zaproszenia biblioteki miejskiej na dni otwarte. Na podwórku biblioteki zastaliśmy liczne stoiska z rękodziełem, można też było namalować autorską zakładkę, zrobić z balona psa, kwiatek lub miecz. Największą atrakcją okazał się portret wykonany przez profesjonalnego karykaturzystę. W drodze powrotnej zajadaliśmy się cukierkami, które rozdawała bibliotekarka z działu dziecięcego.

15 maja natomiast odwiedziliśmy Powiatowe Centrum Kultury. Obejrzeliśmy wystawy i zajrzeliśmy w zakamarki biblioteki. Zabawiliśmy się też w Bookcrossing, czyli uwalnianie książek.

Wszystkie te atrakcje odbywały się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Oto fotorelacja: Tydzien_Bibliotek

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-05-15 20:05:50)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-05-15 20:09:01)