Szkolny Turniej Ekologiczny – gra terenowa

13 listopad 2023
8 listopada, odbył się w naszej szkole międzyklasowy Turniej Ekologiczny w ramach programu „Młodzi ekolodzy na tropie”.

Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII zgromadzili się na szklonym podwórku wraz z wychowawcami. Tam na poszczególnych stacjach rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania w dziewięciu konkurencjach. Uczestnicy rozpoznawali drzewa na podstawie liści oraz rośliny po ich kwiatach lub owocach, odgadywali zwierzęta i rośliny ukryte w przyrodniczej zgaduj-zgaduli. Wiedzę z ekologii i ochrony środowiska prezentowali w konkursie pytań ekologiczno-przyrodniczych oraz na stanowisku segregacji odpadów, a także rozwiązując matematyczne zadanie z hasłem. W Roku Kopernika nie mogło zabraknąć tej tematyki, a więc były konkursy ze znajomości życia i działalności tego wybitnego polskiego astronoma oraz wiedzy o Układzie Słonecznym. Na koniec każda z klas wykonała pracę plastyczną z hasłem, promującą stosowanie odnawialnych źródeł energii.

Z zaangażowania uczniów w rozwiązywanie zadań oraz tempa przemieszczania się między stacjami wynikało, że uczniowie bawili się doskonale, korzystając z jednego z ostatnich pięknych dni tej jesieni.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcami zostały klasy 6a i 7a, drugie miejsce zajęły klasy 4b i 5a, a trzecie miejsce na podium zajęła klasa 6b. Wszystkie klasy niezależnie od zajętego miejsca otrzymały ciekawe nagrody w postaci gier edukacyjnych i towarzyskich ufundowane przez WFOŚiGW w Opolu i Gminę Strzelce Opolskie w ramach dotacji dla programu „Młodzi ekolodzy na tropie” oraz słodkie upominki od organizatorów.

Przeprowadzenie turnieju było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy przygotowali turniej i zadania: I. Kaliciak, M.Piechaczek, L.Olejnik, H.Wójcik oraz przeprowadzającym konkurencje: A.Czarny, K.Bąk, A.Kozubik, D.Gawlik, J.Cicheckiej, M.Piechaczek, A.Rychlikowi ,H.Wójcik, D.Styrze, G.Ziai, a także obecnym wychowawcom i pani Włoszczyńskiej.

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom za udział oraz wszelką udzielną pomoc.

Autorki programu: Irena Kaliciak i Małgorzata Piechaczek

A oto fotorelacja: MLODZI_EKOLODZY_NA_TROPIE - zdjęcia zostały wykonane sprzętem pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-11-13 09:18:37)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2023-12-09 16:19:51)