Srebro naszych siatkarzy

21 czerwiec 2021
Znakomitym występem mogą pochwalić się nasi siatkarze plażowi którzy w piątek 18 czerwca zdobyli srebrne medale w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej.

Do Krapkowic na zawody zgłosiła się cała siatkarska czołówka szkół podstawowych Opolszczyzny w tym dwie szkoły sportowe z Kędzierzyna i jedna z Nysy. Wszystkie te szkoły łącznie z nami przygotowywały swoje drużyny do zawodów siatkarskich na hali, które ze względu na pandemię, niestety nie odbyły się. Trzy tygodnie przed zawodami „plażówki” otrzymaliśmy informacje że w tym roku szkolnym rywalizacja siatkarzy na plaży jest możliwa, a to wystarczyło aby przenieść się na szkolne podwórko i rozpocząć treningi na piachu. Intensywne przygotowania i częste sparingi z młodzikami ZAKSY Strzelce Op. przyniosły oczekiwane efekty. W pierwszych swoich meczach wygrywamy z zespołami z Krapkowic i Zimnic , a pierwsze miejsce w grupie zdobywamy wygrywając z faworyzowaną drużyną SP nr 11 z Kędzierzyna. Mecz półfinałowy również wygrywamy bez większych problemów aby w finale ponownie spotkać się z wcześniej pokonaną „Jedenastką”. Niestety tym razem przeciwnik okazał się lepszy i po bardzo zaciętym spotkaniu wygrywa z Naszą drużyną zdobywając mistrzowski tytuł.

Skład zespołu PSP nr 4 Strzelce Op.:

1. Maciej Kita

2. Dawid Król