Projekt profilaktyczny „Sprawdzam -wybieram”

22 czerwiec 2021
W II półroczu w naszej szkole realizowany był projekt profilaktyczny „Sprawdzam -wybieram” dofinansowany w ramach budżetu gminy Strzelce Opolskie ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Głównym ideą projektu było motywowanie uczniów do podejmowania odpowiedzialnych wyborów związanych z szeroko pojętym zdrowiem w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz społecznym. Działania, które podejmowaliśmy miały na celu zmotywowanie uczniów do odpowiedzialności za dokonywane wybory i podejmowane decyzje, do życia wolnego od środków uzależniających i agresji oraz rozwiązywania konfliktów w sposób akceptowany społecznie bez agresji i przemocy. Adresatem programu było 314 uczniów klas 1-8 . Wszystkie działania były dostosowane do wieku uczniów . Uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie plastycznym „Mój przepis na zdrowy styl życia” oraz w warsztatach „Las w słoiku”. Uczniowie klas 4-5 mieli możliwość wykazać się w warsztatach kulinarnych, gdzie sporządzali potrawy z eko produktów, układali hasła reklamowe i zachęcali do spożywania wykonanej potrawy. Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień zorganizowanych na terenie szkoły przez Fundację Latarnia. Odbyły się również imprezy reintegrujące zespoły klasowe. Wszyscy uczniowie wzięli udział w kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj” w ramach której poruszono z uczniami temat życzliwości. Za udział we wszystkich zorganizowanych konkursach uczniowie zostali nagrodzeni, co spotkało się z dużą radością i zadowoleniem dzieci, jak i motywacją do działania.

Liczba odwiedzin: 220692