Półkolonie letnie - dzień 4

Dziś zwiedziliśmy ekspozycję we wszystkich kolorach tęczy w Muzeum Kolorów FUNZEUM. Każdy kolor to odrębne pomieszczenie o tematyce związanej z jej odcieniem. Poznaliśmy historię powstania każdego z koloru. Sale ekspozycyjne były unikatowe, a ich wnętrza, podobnie jak eksponaty, zachwycały pomysłowością i estetyką wykonania. Mogliśmy m.in. usiąść na tęczowych ławeczkach, zobaczyliśmy wielkie plastry miodu, zagraliśmy we fluorescencyjną koszykówkę, mogliśmy pospacerować wśród kwiatów. Oprócz barwnych sal odwiedziliśmy także salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których z wcześniej pokolorowanych dinozaurów i inne zwierzęta, powstał ich ogromny interaktywny wybieg. Następnie uczniowie wspólnie uczestniczyli w zabawie w figloraju. Spędziliśmy czas w bardzo miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze. Zwiedzanie muzeum było bardzo ciekawym doświadczeniem. Dzieci wracały do domu uśmiechnięte i bardzo zadowolone z wycieczki!

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-06-27 18:49:21)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-06-27 18:50:28)