Półkolonie 2021, dzień 2

5 styczeń 2021
Poranek rozpoczęliśmy od zajęć z wiedzy o zdrowiu, promujących aktywny styl życia oraz sport. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam podczas zajęć przyrodniczych, podczas których uczestniczyliśmy w alpakoterapii.
Kluczową rolę odegrały tu 3 alpaki - zwierzęta przyjazne i łagodne, przyjemne w dotyku, o miękkim owłosieniu i niezwykle pogodnym usposobieniu. Przebywanie z nimi sprzyjało rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu. W dalszej części zamieniliśmy się w „młodych chemików”, uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych, komponowaliśmy mydełka i sole kąpielowe. Dzień dzisiejszy miał duży wpływ na rozwój dzieci, wszystkie zajęcia działały motywująco, służyły kształtowaniu kompetencji społecznych oraz komunikacyjnych.

Liczba odwiedzin: 220075