Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek

3 październik 2024

Szanowni Czytelnicy!

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek. W tym roku przebiega pod hasłem „Spotkajmy się w bibliotece”.

Ostatni tydzień upłynął nam na opracowywaniu książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki zaangażowaniu uczniów szybko uporaliśmy się z tym żmudnym procesem biblioteczno-technicznym. Teraz proponuję czytelnikom spotykanie się w bibliotece. Mamy strefę uczniów starszych w magazynie oraz uczniów młodszych w czytelni. Można przygotować się do lekcji, zagrać w gry, albo wykazać się kreatywnością zużywając kartki przeznaczone na makulaturę. Aby „spotkania w bibliotece” były dla wszystkich przyjemnością, cierpliwie uczę czytelników wzajemnego szacunku.

Z okazji październikowego święta, wyłożyłam na półce Bookcrossingu (w korytarzu przy wejściu do szkoły) materiały propagujące czytelnictwo oraz zakładki. Poniżej znajduje się prezentacja o stanie czytelnictwa i o zaletach czytania. Warto zapoznać się z tymi materiałami, ponieważ stały kontakt z książkami ćwiczy umiejętność czytania ze zrozumieniem, która jest kluczowa w efektywnym procesie dydaktycznym.

Wasza bibliotekarka

Grażyna Ziaja

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-10-03 18:18:15)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-10-04 09:49:01)