Obóz windsurfingowy 2021

25 czerwiec 2021
W środę 23 czerwca w Niewieszu nad jeziorem Pławniowickim osiemnastu uczniów naszej szkoły ukończyło trzydniowe szkolenie windsurfingowe.
Obozy windsurfingowe od kilku lat są organizowane dla uczniów naszej szkoły i cieszą się dużym powodzeniem. Ideą obozu jest promocja zdrowego stylu życia oraz zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę aktywności fizycznej na przykładzie dyscypliny sportowo-rekreacyjnej jaką jest windsurfing. Program obozu obejmował szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Zajęcia odbywały się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana) na których uczestnicy zgłębiali wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowy, przeznaczenia oraz użytkowania. Wieczorem nie zabrakło ogniska , wycieczki rowerowej, zajęć sportowych i integracyjnych. Na koniec każdy uczestnik obozu otrzymał stosowny certyfikat oceniający opanowaną wiedzę i umiejętności pływania na desce z żaglem.

Liczba odwiedzin: 220588