Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Obóz narciarski 2023

13 styczeń 2023

Za nami kolejny narciarski obóz. W dniach 09 - 12 stycznia 2023 r. PSP nr 4 w Strzelcach Opolskich była organizatorem obozu narciarskiego w Murzasichle. Obóz ten był zorganizowany w ramach projektu ”SPORTY ZIMOWE CZYLI AKTYWNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU” dofinansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

W projekcie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy podzieleni zostali na grupy w zależności od stopnia zaawansowania narciarskiego. Uczniowie jeżdżący już na nartach mogli doskonalić swe umiejętności, a zaczynający przygodę z nartami zjazdowymi  pod okiem instruktorów robili swoje pierwsze kroki na stokach. W tym roku szusowaliśmy na stokach RUSIŃSKIEGO, MAŁEGO CICHEGO oraz HAJDUKA w Murzasichle, gdzie tradycyjnie odbyły się zawody w skokach narciarskich, slalomie oraz chrzest nowych uczestników obozu.

Niezwykle ciekawa okazała się prelekcja ratownika GOPR na temat bezpieczeństwa na stoku narciarskim oraz o niebezpieczeństwach z jakimi możemy się spotkać na źle przygotowanych wyprawach w góry. Uczniowie pozyskaną wiedzą mogli wykazać się w przeprowadzonym teście na temat dekalogu narciarskiego. Dodatkowe atrakcje na naszej wycieczce to spacer po Krupówkach i wizyta w Aquaparku .

Ogólnie świetnie i bardzo aktywnie spędzony czas.Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-01-13 12:30:08)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2023-01-15 10:34:40)
Liczba odwiedzin: 118787
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij