MAJOWE ŚWIĘTA

2 maj 2023
28 kwietnia, w ostatnim szkolnym dniu poprzedzającym trzydniową majówkę, społeczność szkolna spotkała się na uroczystym apelu.

Motywem przewodnim była 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podniosły charakter akademii podkreślały: przepiękna dekoracja w barwach narodowych, staranne galowe stroje uczniów, poczet sztandarowy i głośno odśpiewane cztery zwrotki naszego hymnu państwowego. W apelu starszych klas wystąpiła klasa VIa w montażu słowno-muzycznym, przypominającym historyczne fakty powstania Konstytucji 3 Maja, śpiewem ubarwiły apel uczennice klasy VII.
Na zakończenie apelu postało „DRZEWKO WOLNOŚCI”, będące efektem zadań wykonanych przez klasy IV-VIII w czasie projektu, przygotowującego uczniów do obchodów majowego święta. Zadanie polegało na przygotowaniu „rączek” z napisami, w których dzieci odpowiedziały na pytanie „ Z czego?/ kogo? jesteś dumna/ dumny jako Polka?/ Polak?”

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Aneta Czarny, dziękując pani Helenie Wójcik za piękny i refleksyjny apel, przypomniała uczniom o Święcie Flagi, które przypada 2 maja i o wywieszeniu w domach naszych narodowych flag.

Zdjęcia wykonano sprzętem pozyskanym z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-05-02 11:37:34)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2023-05-02 16:15:39)
Liczba odwiedzin: 219720