Kampania „Mała książka-wielki człowiek”.

11 listopad 2021
Uczniowie klas pierwszych- na apelu z okazji Święta Niepodległości- otrzymali Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Naród, który mało czyta, mało wie.
Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje
– w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.
(Jim Trelease, pedagog)

Celem kampanii jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwienie bezpłatnego dostępu do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Źródło:

Informację wprowadził(a): Aneta Czarny (2021-11-11 16:48:55)
Informację zmodyfikował(a): Aneta Czarny (2021-11-11 16:50:51)
Liczba odwiedzin: 220188