Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III

24 kwiecień 2024
22 kwietnia, w Dniu Ziemi- w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III. Hasłem przewodnim w tym roku było zdanie: "Mam powody, żeby zostać przyjacielem przyrody".
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, rozpoznać grzyby, rośliny i zwierzęta zasiedlające lasy, napisać, jak je chronić, znaleźć na mapie Polski trzy parki narodowe, a na deser musieli przygotować pracę plastyczną, przedstawiającą "Leśnego Skrzata". W przerwie wysłuchaliśmy zaproszonego gościa- Pana Dariusza Krzysztofowicza ze strzeleckiego nadleśnictwa, który ciekawie opowiadał o ochronie lasów. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a z konkursu wyszły z nagrodami, które zasponsorowała Gmina Strzelce Opolskie oraz Rada Rodziców przy PSP 4 w Strzelcach Op.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-04-24 17:19:22)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-04-24 17:30:32)