Finał Wojewódzki „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

19 maj 2022
17 maja na Stadionie Miejskim w Brzegu rozpoczęły się wojewódzkie finały XXII edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Nasza Szkoła po wygraniu zawodów gminnych i powiatowych w kategorii U-10 chłopców awansowała do tego największego w Polsce piłkarskiego turnieju.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród obecnych uczestników Turnieju znajdą się również przyszli reprezentanci Polski. W kadrze powołanej na mecz barażowy ze Szwecją o awans do mistrzostw świata znalazło się bowiem aż dziewięciu zawodników, którzy w przeszłości brali udział w tym Turnieju. To Bartosz Bereszyński, Krystian Bielik, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Adam Buksa, Tomasz Kędziora, Krzysztof Piątek i Tymoteusz Puchacz. W ostatniej chwili z powodu kontuzji z kadry tej wypadł dziesiąty – Arkadiusz Milik. W Opolskim finale zagraliśmy bardzo odważnie. Szczególnie dobrze w naszym zespole zaprezentował się Michał Kała - strzelec większości bramek dla naszej drużyny. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi i nie wychodzimy z grupy.

W finale brali udział:

Tomasz Wróbel, Michał Kała, Maciej Mazurek, Tomasz Kryś, Artur Dombrowski, Szczepek Olaf, Kozołup Jakub i Bartek Skałbania .

Finał ogólnopolski zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 11-14 czerwca na Stadionie PGE Narodowy.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-05-19 20:03:47)
Liczba odwiedzin: 219880