Dzień Liczby Pi

14 marzec 2024
14 marca 2024 roku obchodziliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Liczby Pi.
W naszej szkole tego dnia każda lekcja matematyki w klasach starszych rozpoczynała się krótkim filmikiem dotyczącym pochodzenia liczby Pi. Zorganizowaliśmy także szereg konkursów:

Konkurs 1: „Zawody z liczbą Pi w nazwie” - wypisz jak najwięcej zawodów, które zaczynają się od literek PI.

Konkurs 2: „Cyferki w liczbie Pi” - kto zapamięta najwięcej cyfr po przecinku w liczbie Pi.

Konkurs 3: „Liczba Pi na wuefie” - konkurs rzutu do celu piłeczką w czasie przerw w dniu 14 marca.

Konkurs 4: praca plastyczna „Mój obraz z kół i okręgów”.

Uczniowie chętnie brali udział w konkursach, za wspólna zabawę otrzymali słodkie upominki i plusy z matematyki za zaangażowanie i aktywność.

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy obraz z kół i okręgów odbyło się podczas apelu 21 marca 2024. Od 14 do 18 marca trwało głosowanie. Każdy uczeń szkoły mógł zagłosować na wybraną pracę. Twórcy obrazów, które uzyskały największą ilość głosów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zdjęcie dokumentujące świętowanie w Dniu Liczby Pi oraz w czasie apelu zostały wykonane aparatem pozyskanym z programu Laboratoria Przyszłości.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-03-14 17:58:22)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-03-23 14:32:45)