Czytaj po swojemu!

29 kwiecień 2024
23 kwietnia 2024 r. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu.

Z tej szczególnej okazji porozmawialiśmy o roli książki z klasą Va. Pretekstem do dyskusji był obraz R. Campbell „Nie przeszkadzać”, który przedstawia ogromny regał z książkami i człowieka zatopionego w czytaniu.

Odwiedziliśmy też z wolontariuszami klasy VIa uczestników ŚDS. Przeprowadziliśmy zajęcia biblioterapeutyczne, które poruszały temat wiosny i Wielkanocy w oparciu o teksty Jana Twardowskiego.

Literaturę można też promować w plenerze i okazją do tego stał się Rajd „Strzelecka wiosna”. W tym roku konkursowi gwary śląskiej towarzyszyła sesja zdjęciowa „Z książką mi do twarzy”. Drużyny mogły zdobyć punkty za ciekawe zdjęcie z książkami Marka Szołtyska, który pisze książki o Śląsku i po śląsku.

Na holu szkolnym jest gazetka zawierająca cytaty słynnych osób poświęconych książce, a w bibliotece widnieje gazetka z poradnikiem dla rodziców „Jak i dlaczego zachęcać dzieci do czytania”.

Zapraszamy do fotogalerii: Narodowy_Program_Rozwoju_Czytelnictwa

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-04-29 17:47:25)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2024-04-29 18:20:44)