Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

11 Listopada

14 listopad 2022
10 listopada w naszej szkole odbyły się dwa uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości – odpowiednio dla klas 1-3 oraz 4-8.
Słuchając wierszy i pieśni oraz oglądając piękny taniec, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.
 

Uczniowie klas pierwszych- na apelu z okazji Święta Niepodległości- otrzymali Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Celem kampanii jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwienie bezpłatnego dostępu do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Źródło:

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.htmlRejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-11-14 15:11:34)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-11-14 15:21:06)
Liczba odwiedzin: 103501
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij