Projekt: „Dziel się Uśmiechem”

Na przełomie stycznia i lutego uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjno – profilaktycznym „Dziel się Uśmiechem”. W ramach tego programu przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było przekazanie wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, zasad mycia zębów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat.Poza tym poruszane były zagadnienia z zakresu zbilansowanej i zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli filmiki profilaktyczno – edukacyjne „Przyjaciele na tropie zdrowych zębów” oraz „Jak należy szczotkować zęby?”, w ramach których poznali cztery proste kroki dla zdrowych i czystych zębów. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz zagadki związane z troską o swoje zęby. Wzięli również udział w konkursie plastycznym na plakat promujący „Piękny uśmiech”. Uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami: szczoteczką i pastą do zębów, bezcukrową gumą do żucia, a także materiałami edukacyjnymi zawartymi w książce „Ja i moje zęby”. Podczas ćwiczeń, gier i konkursów dzieci zdobywały wiedzę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.
Rozwiązywanie zadań z książeczki 'Ja i moje zęby' - powiększ