Innowacja: "Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii"

W tym roku szkolnym w ramach zajęć kreatywnych uczniowie klasy IIa biorą udział w innowacji „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”, której głównym celem jest opanowanie przez uczniów umiejętności bezbłędnego pisania trudnych ortograficznie wyrazów oraz wspieranie kreatywności i aktywności. Podczas zajęć uczniowie pracują „Bitami ortograficznymi” według pomysłu M. Sabik, czyli kartami z humorystycznymi rymowankami zawierającymi wyrazy z trudnościami ortograficznymi i rysunkami. Dzieci czytają zawieszoną w „Kąciku ortograficznym” kartę utrwalając pisownię wyróżnionych wyrazów i uzupełniają pisakiem suchościeralnym po folii czarno – białe bity z lukami. Następnie dokonują samokontroli, próbują pisać rymowankę z pamięci i kolorują rysunek. Uczniowie gromadzą karty i tworzą własne niezbędniki „słowniczki ortograficzne”. Wykorzystanie „Bitów ortograficznych” wspomaga nie tylko nabywanie umiejętności poprawnego pisania, ale także rozwija pamięć, grafomotorykę oraz umiejętność czytania.
Nasz 'Kącik ortograficzny' - powiększ
Nasze słowniczki - powiększ
Piszemy na folii trudne wyrazy - powiększ
Kolorujemy nasze rymowanki - powiększ