WALENTYNKI W KLASACH 1-3

15 luty 2021
15 lutego Mały Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień na Czerwono”.
Wszyscy uczniowie tego dnia przyszli ubrani na czerwono i tworzyli piękne walentynkowe proporczyki, które mają symbolizować „przyjaźń” w szkolnej ławie. Prace plastyczne zdobią korytarz szkolny.
Podczas zajęć nauczyciele omówili prezentację multimedialną o św. Walentym i obchodach Dnia Zakochanych na całym świecie.
W klasie 1b dzieci zostały obdarowane serduszkowymi balonikami i odbierały pocztę walentynkową.
Klasa 3a w tym dniu miała niespodziankę- ponieważ uczestniczyła pierwszy raz w wideo-rozmowie z uczniami z Irlandii. Mateusz i Dawid połączyli się z klasą poprzez Messenger i opowiedzieli dzieciom jak wygląda nauka w dublińskiej szkole- podstawowej i średniej. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania, obejrzeć zdjęcia, zobaczyć jak wyglądają mundurki w szkole i nauczyć się kilku słów po Irlandzku, np. dia duit (cześć), le do thoil (dziękuję), slainte (do widzenia) i inne. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze przeprowadzić rozmowę z chłopcami na inne tematy, a internet nam to umożliwia, mimo że dzieli nas morze.

Liczba odwiedzin: 220787