Warsztaty nad Odrą w Opolu w ramach programu „Z ekologią za pan brat”

22 wrzesień 2022
16 września, uczniowie klasy 8b wraz z paniami Ireną Kaliciak i Małgorzatą Piechaczek uczestniczyli w warsztatach ekologicznych nad Odrą w Opolu.
Na wyspie Bolko prowadzili obserwacje środowiska wodnego, rosnącej wokół roślinności, ptaków i zwierząt. Wykonywali zadania przygotowane przez panią Agnieszkę Mulawę z Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego. Pobierali próbki wody z Odry, sprawdzali jej jakość, czystość i przejrzystość. W specjalnych pojemnikach obserwowali owady i inne wyłowione okazy. Druga część zajęć dotyczyła problemów hydrologicznych związanych z regulowaniem rzek, tworzeniem zapór, progów rzecznych, jazów i przepławek oraz ich wpływem na zmianę bioróżnorodności rzek. Uczniowie zdobyli również wiele informacji o gatunkach roślin inwazyjnych występujących na naszym terenie. Po zakończonych warsztatach uczestnicy wyjazdu obejrzeli w kinie Helios film „King, mój przyjaciel lew”.
Warsztaty odbyły się w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej „Z ekologią za pan brat”, który otrzymał dotację WFÓŚiGW w Opolu oraz Gminy Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-09-22 10:20:53)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2022-09-22 16:20:46)
Liczba odwiedzin: 220425