ZAKOŃCZENIE 1 MODUŁU PROJEKTU „CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI”

13 styczeń 2021
Uczniowie klas 3a, 2a, 2b już po raz drugi wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Projekt ten ma na celu wspieranie czytelnictwa wśród dzieci klas 1-3.
Poprzez czytanie lektur, uczniowie włączają się w aktywną działalność edukacyjną. Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczynia się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stała się mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko jest spójne z czytaną lekturą. Projekt jest podzielony na trzy moduły. Pierwszy z nich to „Mała chmurka w krainie drzew”. Każda z klas wybrała proponowaną przez organizatora projektu lekturę i wspólnie wykonywała zadania zaproponowane przez nauczyciela. Podczas zdalnego nauczania również były prowadzane zadania dotyczące projektu, dzięki czemu udało się w styczniu zakończyć pierwszy moduł, a już po feriach ruszamy z zapałem do kolejnego modułu pt. „Mała chmurka w krainie śniegu”.

Liczba odwiedzin: 220098