UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwiecień 2022
29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy 8a i 5a przygotowały pod opieką pani Joanny Szczużewskiej-Kryszyn i pani Heleny Wójcik montaż słowno-muzyczny pt. „Z miłości do Ojczyzny”, zaś panie Małgorzata Kaczorowska i Anna Mika zadbały o dekorację sali. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty muzyczne i aktorskie. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiło wykonanie przez Zuzannę Łozińską piosenki „Mury”, w której akompaniowała sobie na gitarze. Uczniowie klasy 5a: Wojciech Wiora, Agata Markieton, Lidia Czarnocka, Maciej Dudek, Kinga Gołębiewska, Nataniel Rosak, Magdalena Szeremet, Milena Gregarek, Wojciech Orzeł, Maja Papajanakis, Szymon Frączek przedstawili inscenizację rozbioru Polski w formie pantomimy, a Daria Placek wiersz „Ojczyzna – bliskie słowo”. W chórku zaśpiewali: Dominika i Daria Placek, Julia Czech, Zuzanna Łozińska, Kamila Siwiec, Amelia Frystacka, Wojciech Markowski i Patryk Kołodziej. Całości dopełnił występ uczniów z Ukrainy, uczęszczających do naszej szkoły, w piosence „Czerwona Kalina”, która stała się symbolem walki i nadziei o zachowanie niepodległej Ukrainy tak, jak kiedyś dla Polaków „Mazurek 3 maja”. Obsługę techniczną zapewnili Adam Czerniec i Przemysław Miszczuk. Apel pięknie poprowadzili Kamila Siwiec i Wiktor Klimek.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2022-04-29 19:59:20)