Performance grupy REKONSTRUKTO

27 styczeń 2023
„Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita - to temat spotkania uczniów klas IV - VIII z grupą REKONSTRUKTO z Lublina.

26 stycznia 2023r. w naszej szkole miała miejsce lekcja historii, która bardzo zaciekawiła naszych milusińskich, tym bardziej, że trudny temat naszej historii urozmaiciły liczne w niej użyte źródła historyczne: mundury, karabiny, pistolety, radiostacje i inny sprzęt wojskowy. Tym większą frajdą była dla dzieci możliwość dokładnego sprawdzenia samodzielnie np.: jak zakłada się maskę przeciwgazową? czy jak ciężki jest pistolet czy moździerz? jak wygląda musztra? Mam nadzieję, że to spotkanie rozbudzi w dzieciach chęć poznania historii nie tylko tej WIELKIEJ, ale też tych mniejszych historii rodzinnych.

Zdjęcia z pokazu zostały wykonane za pomocą sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2023-01-27 09:50:29)
Informację zmodyfikował(a): Lucyna Olejnik (2023-01-27 20:35:07)
Liczba odwiedzin: 220434