„Klasa w terenie”- klasa 1a

12 kwiecień 2024
W klasie 1 a realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w terenie”.

Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Do tej pory w klasie 1a zrealizowano następujące tematy:

1. Obserwacja przyrody- spacer po okolicy, zbieranie darów natury danej pory roku.

2. Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury.

3. Wyjście w ciekawe miejsce-odwiedziliśmy Powiatową Bibliotekę Publiczną.

4. Plastyka w terenie- tworzenie prac z darów natury „Wazon pełnych kwiatów i liści”.

Podsumowaniem projektu będzie wspólny piknik na łące.

Informację wprowadził(a): Lucyna Olejnik (2024-04-12 14:26:30)