Wycieczka do Wrocławia

18 września,  uczniowie  klas drugich gimnazjalnych  PSP nr 4, wzięli udział warsztatach ekologicznych we Wrocławiu.  Młodzi ekolodzy  zwiedzili  Hydropolis – Centrum nauki i wiedzy o wodzie. Tam,  dzięki różnorodnym technologiom  multimedialnym i  interaktywnym instalacjom, poznali różne tajniki wody,  jej  niepodważalne znaczenie w przyrodzie  i  perspektywy  oddziaływania wody na człowieka i inne organizmy. W otoczeniu ławic ryb głębinowych, batyskafu i wiernych replik łodzi  oraz statków poczuli się  jak w podwodnej podróży. Następnie przemieścili się do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, który jest najstarszy w Polsce. Największe zainteresowanie wzbudził najnowszy obiekt – Afrykarium, gdzie mieliśmy okazję „na żywo” zobaczyć pływające nad naszymi głowami przepiękne ryby rafy koralowej, ogromne okazy płaszczek i inne niepowtarzalne okazy fauny. Duże wrażenie na wszystkich jak zwykle wywarło terrarium ze swoimi mieszkańcami oraz  motylarnia. Nie sposób w 3 godziny odwiedzić wszystkich mieszkańców ZOO, ta wizyta była zachętą do częstszych wizyt oraz refleksji nad losem wielu gatunków zwierząt dziesiątkowanych w ich  naturalnym środowisku.

Zajęcia terenowe odbyły  się w ramach programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Okiem Młodego Ekologa XIII”, który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Gminy Strzelce Op.

Warsztaty miały nauczyć młodzież  szacunku dla przyrody i jej skarbów, dostrzegania otaczającego nas piękna i uwrażliwić na to, że człowiek jest tylko ogniwem w środowisku naturalnym, ale cennym i odpowiedzialnym za jego przyszłość.

Kolejną wyprawą  młodych ekologów będzie rajd rowerowy do JuraParku w Krasiejowie, który odbędzie się w październiku.

Autorki programu: Irena KALICIAK, Małgorzata PIECHACZEK


Opublikowano 24, Wrz, 2017 / Kategoria: Aktualności

Herb-Ustawowy

Nasz adres:


PSP Nr 4
ul. Sosnowa 3
47-100 Strzelce Opolskie
tel. 77 40 49 210
email: sekretariat@psp4.strzelceopolskie.edu.pl